WPC

V současnosti tento materiál nahrazuje klasické dřevo zejména ve stavebnictví a jeho obliba vzrůstá především pro svou trvanlivost a minimální údržbu. Nejrozšířenější použití: venkovní podlahy, ploty a zábradlí.

WPC je zkratkou anglického výrazu Wood-Plastic Composite, nazývají se tak výrobky z kompozitního materiálu na bázi dřeva a plastového polymeru.

Tato technologie výroby byla vynalezena před více než dvaceti lety v severní Americe, kde se nyní používá zejména při stavbě venkovních podlah a teras. Záměrem vývoje WPC bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude na jedné straně eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva (hniloba, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mrazu, vody, apod.) a na druhé straně bude podtrhávat vizuální efekt dřevěného povrchu.

WPC je tedy uměle vytvořené "dřevo". Značkové výrobky Nextwood® jsou vyráběny ze směsi 100% přírodní dřevěná vlákniny, ta tvoří více než polovinu obsahu, doplněné o vysoce kvalitní PP & PE polymery, stabilizátor světla, přísady proti UV záření, přísady proti stárnutí, přípravky na spojení složek ve hmotě a barevné pigmenty. Všechny složky jsou zdraví neškodlivé.

Důsledné dodržování výrobní technologie materiálu WPC je základem extrémní životnosti a odolnosti vůči prakticky všem vlivům bez potřeby jakékoliv údržby.

Občas se jednotliví výrobci snaží dokázat, že právě jejich řešení je to pravé. Často se tak argumentuje zejména u povrchové úpravy (malé drážky, velké drážky, hladký povrch, pískovaný povrch), nebo u provedení profilu (plná prkna, dutá prkna). Každému přitom vyhovuje něco jiného, čemuž se Nextwood® snaží vyjít vstříc mimo jiné i tím, že povrchová úprava je z každé strany podlahových prken jiná - můžete si tak třeba každý rok jednoduše prkna otočit a užívat si nového vzhledu terasy - a u profilů se snažíme používat řešení dutých prken s dostatečně vyztuženým vnitřním profilem tak, aby prkna nebyla nesmyslně těžká na manipulaci i pokládku, jako je tomu u plných profilů, ale ani nehrozilo popraskání a prkna byla dostatečně tuhá na to, aby unesla vaši jakoukoliv váhu, na rozdíl od dutých prken bez vnitřních výztuh.

Naše garance 2+20 let vyjadřuje naše přesvědčení o kvalitě našeho zboží.