WPC dlaždice - kvalitní podlaha pro Váš balkon

Podlahy na balkonech musí během celého roku odolávat veškerým rozmarům počasí - dešti, extrémně vysokým a nízkým teplotám i přímému slunci. Přicházejí do kontaktu s nejrůznějšími nečistotami, mastnotou a jsou mechanicky velmi namáhané. Povrch podlahy na balkonu tak dostává celoročně pěkně zabrat. Po letech je výsledkem, že původní dlažba nebo betonový povrch berou pomalu za své a na balkon už není moc hezký pohled. Vy pak stojíte před rozhodnutím - co dát na podlahu balkonu nyní, aby vydržela déle krásná a funkční.

Ideálním řešením pro Vás mohou být dřevoplastové dlaždice NEXTWOOD, které vynikají extrémní odolností, dlouhou životností a vzhledem ke svým rozměrům a jednoduché instalaci jsou vhodné téměř na jakýkoliv typ balkonu. Dlaždice NEXTWOOD se dodávají ve čtyřech barvách - šedá, timber, třešeň a wenge.

wpc dlazdice

Plastový rošt o rozměru 30x30 cm je opatřený unikátním zaklapávacím “click” systémem který umožňuje jednotlivé části libovolně spojovat ze všech stran. Na tomto roštu jsou pevně usazena WPC prkna, která jsou po celém povrchu hran kvalitně opracována. Výška kompletní dlaždice včetně roštu je 2,5 cm.
K dlaždicím se dodávají rovné zakončovací lišty a také rohové lišty pravé + levé pro vytvoření dokonalého rohu - opět je stačí pouze zaklapnout do zámku.

 

Složení:

Dlaždice jsou vyrobené z dřevoplastového kompozitu - 60% dřeva, 35% HDPE, 5% aditiv, která zajišťují stálobarevnost, odolnost proti stárnutí a dřevokazným houbám. Plastový rošt je z vysokohustotního polyethylenu, který zajišťuje velice dlouhou životnost, pevnost, stabilitu a odolnost vůči UV záření.

WPC je ekologický materiál, pro jehož výrobu se používají recyklované suroviny a výrobky z něj jsou opět 100% recyklovatelné.

wpc dlazba

 

Výhody WPC dlaždic Nextwood:

 • extrémní životnost bez údržby a nátěrů
 • jednoduchá a rychlá pokládka
 • systém “click” zámků ze všech stran
 • barevná stálost
 • výrobek šetrný k přírodě, ekologicky zcela nezávadný a 100% recyklovatelný
 • přirozený vzhled pravého dřeva
 • žádné úlomky, třísky a praskliny
 • protiskluzový povrch

 

Instalace:

Jednou z velkých výhod WPC dlaždic je právě jednoduchost a rychlost instalace, kterou zvládne každý a nepotřebujete k ní žádné speciální nářadí. Stačí zajistit pevný a rovný podklad a následně už můžete začít se spojováním dlaždic do sebe. Začíná se vždy ve vzdálenějším rohu od domu. Pokud Vám při pokládce nevychází ke konci velikost, můžete poslední řadu dlaždic upravit seříznutím.
Dlaždice Nextwood mají výhodu v unikátním systému zámků, které umožňují napojení dlaždic z libovolné strany - můžete tak vytvářet různé vzory dlažby.
V případě mírné nerovnosti podkladu, kterou nelze snadno odstranit, je možné přizpůsobit spodní plastový rošt dlaždice zabroušením za pomoci úhlové brusky.

 

Možnost použití WPC dlaždic:

 • balkony
 • lodžie
 • terasy
 • k bazénům
 • chodníky

 

WPC dlaždice jsou jako podlahová krytina na balkony ideální hned z několika důvodů:

 1. Kompaktní rozměr dlaždice 30x30 cm Vám umožní pokládku i na menší plochy, jakými jsou právě balkony nebo lodžie.
 2. Instalace dlaždic je velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Dlaždice do sebe po stranách zaklapnete do připravených zámků. Pokud se jedna dlaždice poškodí, nemusíte rozebírat celou podlahu a pouze vyměníte kus za kus.
 3. WPC materiál je velmi odolný proti všem nežádoucím vlivům, se kterými se podlahové krytiny na balkonech potýkají.
 4. Dlaždice jsou stálobarevné a ani po letech nemění svou barvu (s výjimkou počáteční drobné odstínové změny způsobené dozráním dřevité složky v prvních měsících).
 5. Odpadá zde nutnost povrch natírat a olejovat.
 6. Jednoduchá údržba, která spočívá v opláchnutí vodou.

 

Váš balkon, lodžii nebo terasu si nyní můžete vylepšit prakticky okamžitě, a to na opravdu dlouhou dobu.